Władze spółki

Henryk Boryka

henryk boryka

Henryk Boryka

Prezes Zarządu EBS S.A.

Posiada ponad 25 lat doświadczenia biznesowego w wielu dziedzinach, miedzy innymi w usługach, usługach dla biznesu, głównie w branży reklamowej i marketingowej. Od 1993 roku działa aktywnie jako inwestor w nowych obszarach gospodarki.

Doświadczenia zawodowe:

  • W 1989 był współzałożycielem pierwszej polskiej Agencji Reklamowej „Galicja” w Krakowie, działającej w obszarach marketingu oraz komunikacji reklamowej. W 2001 AR Galicja połączyła się̨ z Euro RSCG.
  • W 1997 r. uczestniczył w tworzeniu pierwszego operatora call center w Europie Centralnej, firmy Call Center Poland.
  • Od 1999 r. pełni funkcję Prezesa Zarządu EBS S.A. którą, powołał wraz ze szwajcarskimi wspólnikami. EBS S.A. zarządza obecnie siecią̨ blisko 200 najnowocześniejszych pralni ekologicznych „5asec” w wielkich sieciach i centrach handlowych na terenie Europy Środkowo-Wschodniej.
  • W 2001 r. uczestniczył w połączeniu dwóch lokalnych agencji reklamowych: Marketing House i Dialog z Euro RSCG (obecnie Havas Worldwide Warsaw)
  • W 2005 r. założył wraz partnerami spółkę Pijalnie Czekolady E. Wedel. Przez prawie dziesięć lat tworzył i zarządzał siecią kawiarni. W momencie sprzedaży spółki do Lotte Wedel było to 18 lokali własnych i franczyzowych.
  • Prowadził procesy zarówno sprzedaży, jak zakupu przedsiębiorstw w Polsce i Czechach, w tym również sprzedaż udziałów do firmy venture capital (Renaissance Partners).

 

Powrót