Maciej Radziwiłł

radziwill1

Maciej Radziwiłł

Członek Rady Nadzorczej

Urodzony w 1961 r. Maciej Radziwiłł jest absolwentem Wydziału Filozofii i Socjologii oraz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Ma także tytuł Master of Business Administration Uniwersytetu Stanu Illinois w Urbana Champaign.

W latach 80. był pracownikiem naukowym Uniwersytetu Warszawskiego i Polskiej Akademii Nauk.

Na początku lat 90. przeszedł do agencji NBS Public Relations, gdzie pełnił funkcje konsultanta. Następnie kierował departamentami analiz kolejno w Creditanstalt Securities, Credit Suisse First Boston Polska i Union Bank of Switzerland w Londynie. W tym czasie m.in. Reuters i Institutional Investor uznały Radziwiłła za czołowego analityka giełdowego polskiego rynku.

W latach 1998 – 2001 był prezesem spółki Cresco Financial Advisors zarządzającej wspólnie z BRE Bankiem aktywami o wartości ponad 300 mln euro.

Przez kilka miesięcy 2002 r. kierował giełdowym Elektrimem. W tym samym roku został prezesem Trakcji Polskiej, którą przekształcił w spółkę Trakcja Tiltra i którą kierował do 2012 roku.

Od 2015 jest przewodniczącym Rady Nadzorczej PKP Energetyka. 
Jest jednym z dziesięciu Liderów Biznesu 2008 (ranking Forbesa 09/2008).

Swój sukces jako menedżer zbudował na tym, że potrafi uzyskać zwrot z inwestycji na poziomie kilkuset procent. Pod jego kierownictwem Trakcja Polska w ciągu trzech lat zwiększyła dochody o ponad 400 procent.

 

 

 

Powrót